Jakie łóżeczko dla dziecka wybrać?

Wybierając łóżeczko dla naszego maleństwa, powinniśmy zastanowić się nad kwestiami takimi, jak: bezpieczeństwo dziecka, odpowiedni rozmiar materaca, rodzaj szczebelków oraz akcesoria do łóżeczka dla niemowlaka. Właściwe łóżeczko bowiem, to zdrowy i spokojny sen naszej pociechy.

Jakie łóżeczko i materac dla dziecka?

Najczęściej spotykanymi rozmiarami łóżeczek dla niemowlaków są 120cmx60cm lub 140cmx70cm. Należy je dobrać pod względem długości ciała dziecka. Kiedy wybierzemy już łóżeczko, dobieramy pasujący do niego wymiarami materac.

Jeśli chodzi o szczebelki przy łóżeczku, najlepsze oraz najbezpieczniejsze będą te pionowe, aby dziecko (gdy nabędzie już sprawność ruchową) nie mogło wspiąć się po nich i wypaść.

Oprócz dopasowaniu wymiarów materaca, musimy również wybrać materiał, z którego został wykonany. Najlepszy będzie twardy, gdyż zmniejszy on ryzyko zwyrodnień kręgosłupa, a także wytworzony z sztucznych tworzyw (tak, aby nie uczulał dziecka).

Akcesoria do łóżeczka – czy to konieczne?

Nie, ponieważ, im mniej rzeczy będzie zalegało w łóżeczku naszego maluszka, tym bardziej komfortowy okaże się jego sen. Tak samo jest w przypadku poduszek na szczebelki. Nie pełnią one żadnej funkcji ochronnej, nie dopuszczają tylko świeżego powietrza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *