Wegetariański styl życia u przyszłej mamy

Dobrze zbilansowana dieta wegetariańska jest zdrowa i odpowiednia dla kobiet w ciąży, a później także matki karmiącej oraz jej dziecka. Amerykańskie Stowarzyszenie Dietetyczne wydało stanowisko, w którym mówi o prozdrowotnych i leczniczych właściwościach diet wegetariańskich i wegańskich, również u przyszłych mam.

Deficyty witamin i składników mineralnych

Zapotrzebowanie organizmu w trakcie ciąży na pierwiastki mineralne oraz witaminy wielokrotnie wzrasta. Kobieta w ciąży i w trakcie laktacji potrzebuje odpowiednich składników, by móc sprawnie funkcjonować. Poprawnie zaplanowana dieta to ta bogata w wapń, żelazo, wit. D, kwasy omega 3, kwas foliowy. Wszystkie elementy, spożywane wraz z posiłkiem w ciągu dnia, pozwalają na prawidłowy rozwój dziecka, zapewnienie mu właściwej podaży witamin i składników mineralnych przy okazji nie pozbawiając ich matki. 

Różnorodność na plus

Styl odżywiania się wegetarian to nie nudne kanapki z pomidorem na każdy posiłek dnia, a zróżnicowane dania. To często przemyślane jadłospisy, które zawierają bogactwo warzyw, kasz, nasion, dobrych olejów. Wegetarianie stawiają na sezonowość w kuchni, co stawia taką dietę na świetnej pozycji-korzysta się z roślin i warzyw, które w danej porze roku są najbardziej dostępne i najmniej potrzebują przetworzenia. Najważniejsze to łączenie różnych elementów dań, tak, by wchłanianie się składników mineralnych i witamin było na jak najwyższym poziomie. Zapewni to dobry bilans i zdrowie przyszłych mam i ich pociech.


weganizm co jeść, weganizm jadłospis, weganie forum, weganinem czy weganem, dieta wegan, weganin a wegetarianin, wegetarianizm a weganizm różnice, czy weganie jedzą miód, weganizm bezglutenowy, książki o weganizmie, weganizm książki, weganem czy weganinem, anarcho weganizm, buty dla wegan, weganizm udomowiony, weganinem, białko dla wegan, wegetarianizm weganizm, surowy weganizm, weganizm wysokoweglowodanowy, anka weganka, suplementy dla wegan, weganskie paczki, na czym polega weganizm, witaminy dla wegan, dlaczego weganizm, wapń weganizm, weganizm a odchudzanie, weganizm wegetarianizm, wegan nerd hummus, potrawy dla wegan, tydzień weganizmu, witamina b12 dla wegan, weganie w polsce, weganizm opinie, słodycze dla wegan, prezent dla weganki, weganska, miód weganizm, bezglutenowy weganizm, wegetarianizm i weganizm, witamina b12 weganizm, b12 dla wegan, weganizm białko, weganie wegetarianie, weganizm dla początkujących, weganizm w polsce, 4 wegany i pies, weganizm schudłam, weganizm produkty,

One thought on “Wegetariański styl życia u przyszłej mamy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *