Pierwsze zabawki dla dziecka, jakie kupić?

Na samym początku nasze niemowlę nie będzie potrzebowało skomplikowanych zabawek. Maluszek bowiem, nie skorzysta z nich, będzie tylko reagował na bodźce słuchowe, dotykowe i wzrokowe. Dlatego więc, najlepszym rozwiązaniem okazują się takie zabawki, które dziecko zobaczy, dotknie oraz usłyszy.

Zabawki związane ze zmysłem dotyku

Należy tu pamiętać, iż nasze dziecko nie ma doskonale ukształtowanego systemu nerwowego, choć jest bardzo wrażliwe na dotyk. Dlatego też, warto zainwestować w zabawki o różnej fakturze, gdyż dotykanie ich będzie dla naszego maluszka fascynujące, a także kształcące. Powinniśmy również przez jakiś czas pozostać wierni jednej zabawce tak, aby niemowlę miało okazję się do niej przyzwyczaić, dokładnie obadać ją swoimi rączkami. 

Zabawki związane ze zmysłem słuchu

W tym przypadku najlepsze dla naszego maluszka będą różnego rodzaju pozytywki. Muzyka grająca w takim typie zabawki musi być jednak dosyć łagodna (żeby dziecko nie bało się), a także o wysokich dźwiękach (gdyż takie niemowlę słyszy najwyraźniej).

Zabawki związane ze zmysłem wzroku

Jeśli chodzi o „zabawki do patrzenia”, najlepiej będzie, jeżeli wykonamy je sami. Najodpowiedniejsze będą jednokolorowe (np. czerwony, żółty, niebieski) figury, które powycinamy z arkuszy papieru technicznego i zawiesimy maluszkowi nad łóżeczkiem (w odległości maksymalnie około 30-40 cm od twarzy dziecka). 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *