Trzeci trymestr ciąży – mało wygodny okres

Trzeci trymestr ciąży, to prawdopodobnie najbardziej emocjonujący okres. Nieustające obawy i myśli o porodzie nie odstępują nawet na krok. Ponad to, ciągłe poczucie niezgrabności, ciężkości i nieatrakcyjności, spowodowane rosnącym brzuchem. Jednymi z najbardziej uciążliwych są z pewnością wahania nastrojów oraz zaburzenia snu. Warto jednak pamiętać, że wszystkie te mieszane emocje, są zupełnie normalne i każda kobieta w ciąży musi przez to przejść. 

Problemy ze snem

Zwiększona senność i zmęczenie pod koniec ciąży, przypomina odczucia z pierwszego trymestru. Zasypiania nie ułatwia fakt, że znalezienie odpowiedniej pozycji, podczas gdy brzuch jest już tak duży, graniczy z cudem. Zdarza się też, że w nocy mogą występować nocne skurcze, bardzo często spowodowane niewłaściwą dietą. Ponad to, kobiety bardzo często skarżą się na koszmary związane z nadchodzącym porodem.

Huśtawka nastrojów

W trzecim trymestrze ciąży, kobiety bywają wybuchowe i drażliwe. Jednego dnia są w stanie płakać i złościć się, następnego ogarnia je błogość i euforia. Raz wszystko wydaje się przytłaczające, innym razem lekkie i proste. Najlepszym rozwiązaniem jest wówczas poprosić swoich bliskich o zrozumienie i cierpliwość.


Tekst dotyczy: badania w ciąży 3 trymestr, apap w ciąży 3 trymestr, 3 trymestr dolegliwości, ból żołądka w ciąży 3 trymestr, brązowa wydzielina w ciąży 3 trymestr, ciaza 3 trymestr, dieta w ciąży 3 trymestr, usg genetyczne 3 trymestr, 3 trymestr ciąży dolegliwości, 3 trymestr ciąży badania, 3 trymestr ciąży tygodnie, wzdecia w ciazy 3 trymestr, 3 trymestr ciąży waga, śluz w ciąży 3 trymestr, 3 trymestr ciąży co jeść, 3 trymestr ktory tydzien, dolegliwości w ciąży 3 trymestr, katar w ciąży 3 trymestr, plamienie w ciąży 3 trymestr, 3 trymestr ciazy cwiczenia, badania 3 trymestr, jadłospis w ciąży 3 trymestr, od kiedy 3 trymestr ciąży, ból brzucha w ciąży 3 trymestr, zmęczenie w ciąży 3 trymestr

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *