Jaki wózek dla dziecka wybrać?

Spacer czy zakupy z niemowlakiem nie mogą odbyć się bez jednego elementu. Wózek dla dziecka to jeden z najważniejszych wyborów na etapie kompletowania wyprawki dla malucha.

Duży wybór, duży problem

2w1, 3w1, spacerówka, gondola, parasolka, wózek trekingowy- wybór wózka jest ważny, dlatego, że będzie towarzyszył rodzicom przez dłuższy okres. Na jakie parametry sprawdzić przy zakupie wózka dla dziecka?

-waga

-wymiary

-amortyzacja

-koła

-składanie i rozkładanie

-gadżety

Wszystko ma znaczenie

Ważnym aspektem przy zakupie wózka są jego waga i gabaryty. Dostępne są różne rodzaje kół i opon do wózków. W zależności od miejsca zamieszkania najczęściej użytkowanych nawierzchni czy potrzeb podróżniczych wybieramy koła:

-pompowane- cięższe, świetnie sprawdzą się na leśnych drogach i mniej równych powierzchniach. Doskonałe będą do wózków biegowych;

-piankowe i poliuretanowe- są lekkie, rewelacyjnie sprawdzają się w wózkach typu parasolka, lekkich spacerówkach i wózkach miejskich.

Wózek będzie składany i wkładany do bagażnika samochodu wiele razy. Musi być też niezwykle lekki, jeśli nie mieszkamy na parterze lub w bloku nie ma windy. Większy i cięższy wózek będzie bardziej stabilny, ale jego prowadzenie może stawiać wyzwanie przed niższymi osobami.

Jako że wygląd ma znaczenie, warto dopasować kolory tapicerki i stelaża pod własne preferencje. Rodzaje tkaniny używane do produkcji mogą być wodoodporne, z filtrem UV, a przede wszystkim muszą łatwo się czyścić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *