Mleko modyfikowane, na co zwrócić uwagę podczas wyboru?

Na rynku dostępnych jest mnóstwo różnych rodzajów mleka modyfikowanego. Rodzice powinni jednak pamiętać, iż nie każde z nich będzie nadawało się właśnie dla ich niemowlęcia. Receptura typowego mleka modyfikowanego jest bowiem oparta na mleku od krowy, dlatego też maluchy podejrzane o alergię na nie, nie mogą być nim karmione.

Dobór mleka modyfikowanego ze względu na wiek dziecka

Na opakowaniach mleka modyfikowanego znajdują się cyfry określające wiek dziecka, dla którego jest ono przeznaczone. Przykładowo, mleko modyfikowane z „jedynką”, będą spożywały dzieci do czwartego miesiąca ich życia, a to z „dwójką” od czwartego miesiąca do roku życia. 

Rodzaje mleka modyfikowanego

Dla wymienionych wcześniej alergików czy dzieci z nietolerancją laktozy, najodpowiedniejsze będzie mleko modyfikowane na bazie mleka sojowego bądź mleko o opakowaniu z oznaczeniem „HA” (hipoalergiczne). Dla cierpiących na celiakię z kolei, przeznaczone są mleka bez glutenu. Dostępne są również mleka modyfikowane dla wcześniaków, które zawierają substancje wspomagające wzrok i układ nerwowy dzieci urodzonych przed terminem. Co więcej, możemy spotkać się z mlekiem dla dzieci cierpiących na częste kolki, bóle brzucha czy refluks.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *