Jak przygotować się do porodu?

Dzięki poczynieniu odpowiednich przygotowań do porodu, przyszła mama może znacznie ułatwić oraz skrócić sobie moment rodzenia dziecka, a także zminimalizować ryzyko urazów itd. 

Jak jednak możemy przygotować się do porodu?

Pierwsza kwestia: aktywność fizyczna oraz mięśnie Kegla

Tak naprawdę, nawet będąc w ciąży, należy zadbać o odpowiednią kondycję i sprawność fizyczną. Nie powinnyśmy oczywiście przeciążać organizmu (gdyż może to odbić się na nienarodzonym jeszcze dziecku), ale warto gimnastykować się delikatnie. Godnym polecenia rodzajem aktywności fizycznej w okresie ciąży jest joga, która dodatkowo wycisza, uspokaja, a także ułatwia oddychanie oraz pływanie.

Jeśli chodzi z kolei o mięśnie Kegla (czyli mięśnie dna miednicy), warto ćwiczyć je regularnie; wówczas znacznie zmniejszymy ryzyko możliwych do wystąpienia podczas porodu naturalnego urazów takich, jak np. pęknięcie krocza.

Druga kwestia: szkoła rodzenia

Jest to szczególnie świetne rozwiązanie dla mam, które będą miały dopiero pierwsze dziecko. Na takich zajęciach dowiedzą się m.in. jak prawidłowo oddychać podczas porodu czy jak dbać o siebie, swoje ciało oraz dziecko po porodzie.

Kolejna kwestia: wyprawka do szpitala

Bardzo ważne jest, aby już przed końcem ciąży skompletować listę najpotrzebniejszych rzeczy dla mamy i dziecka, które będzie trzeba wziąć ze sobą na oddział położniczy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *