Zgaga – koszmar ciężarnych kobiet

Zgaga w ciąży – przyczyny powstawania oraz objawy

  Refluks, zwany potocznie zgagą – to nieprzyjemna dolegliwość, która często uprzykrza życie kobietom w ciąży. Główną przyczyną pojawienia się tej przypadłości są zachodzące w organizmie przyszłych matek zmiany hormonalne. Chodzi tutaj o zwiększenia stężenia progesteronu, które skutkuje rozluźnieniem zwieracza przełyku i przedostawaniem się do góry soków trawiennych. Do tego dochodzi jeszcze powiększająca się stale macica, wywierająca nacisk na jelita i oczywiście ryzykowna dieta. Spożywanie tłustych, pikantnych potraw, jak również nadmiernej ilości słodyczy może znacznie przyczynić się do powstawania i nasilania zgagi w okresie ciąży. Objawia się ona uporczywym pieczeniem, czy wręcz paleniem w przełyku, kwaśnym posmakiem w ustach, a nawet bólami w okolicy mostka i nadmiernym odbijaniem.

Sposoby łagodzenia zgagi w ciąży

  Aby zapobiec powstawaniu objawów zgagi bez wątpienia należy unikać przejadania się i nie nadużywać pewnych pokarmów takich jak słodycze, kawa, herbata, pikantne i tłuste potrawy. Bardzo pomocne w łagodzeniu i niwelowaniu dolegliwości są napary z mięty, rumianku oraz korzenia imbiru. Skuteczny może okazać się również roztwór szklanki wody, z łyżką miodu i octu jabłkowego, jak również łyżeczka sody oczyszczonej na jedną szklankę wody. Zawsze należy zasięgnąć rady specjalisty, by absolutnie nie narazić dziecka na niebezpieczeństwo. 


jak zwalczyć zgagę w ciąży, zgaga w 38 tygodniu ciąży, zgaga w ciąży przyczyny, silna zgaga w ciąży, manti na zgagę w ciąży, metody na zgagę w ciąży, czy zgaga to objaw ciąży, zgaga w 3 trymestrze ciąży, zgaga jako pierwszy objaw ciąży, soda oczyszczona na zgagę w ciąży, zgaga w nocy w ciąży, jak walczyć ze zgagą w ciąży, zgaga w ciąży od kiedy, zgaga w 8 miesiącu ciąży, co jeść na zgagę w ciąży, pierwsze objawy ciąży zgaga, sposób na zgagę w ciąży forum, zgaga objawy w ciąży, zgaga w 39 tygodniu ciąży, zgaga w ciąży co jeść, objawy ciąży zgaga, co w ciąży na zgagę, zgaga pierwszy objaw ciąży, czy zgaga może być pierwszym objawem ciąży, tabletki na zgagę w ciąży,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *