Wyprawka dla dziecka, co kupić na start?

Najlepszym rozwiązaniem jest, żeby już przed porodem i powrotem z oddziału położniczego przygotować listę najpotrzebniejszych rzeczy dla nowo narodzonego dziecka i zaopatrzyć się w nie. Taką listę możemy podzielić na: akcesoria do kąpieli, akcesoria do pielęgnacji, akcesoria do karmienia, do przewijania oraz ubranka.

Akcesoria do kąpieli oraz pielęgnacji

Tutaj musimy zaopatrzyć się w specjalny płyn do kąpieli dla niemowląt oraz oliwkę do smarowania skóry noworodka, krem, którym będziemy smarować dziecko pod pieluszką, nawilżane chusteczki oraz oczywiście jednorazowe i wielorazowe pieluchy. Ponadto, nie możemy zapomnieć o kremie do buzi maluszka (na zimę i lato), ręcznik bądź okrycie kąpielowe, nożyczki do paznokci dziecka, jałowe waciki, sól fizjologiczną oraz szczotkę o miękkim włosiu. Należy również zakupić proszek do prania odpowiedni dla wrażliwej skóry noworodka oraz wanienkę.

Akcesoria do karmienia i przewijania

Tutaj koniecznie trzeba zaopatrzyć się w butelki do karmienia oraz podgrzewacz, a także laktator i pojemniki, gdzie będziemy mogły przechować pokarm. Warto również zakupić odpowiedni przewijak.

Ubranka

Jeśli chodzi o ubrania dla dziecka, musimy nabyć m.in. pajacyki, body z krótkim i długim rękawkiem, czapeczki oraz skarpetki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *