Sprawdzone sposoby na kolkę u dziecka

Kolki u dzieci występują dość często, szczególnie w okresie od trzeciego tygodnia do szóstego miesiąca ich życia. Jako przyczynę zwykle podaje się nieukształtowany w pełni układ pokarmowy niemowląt. Do innych powodów kolek możemy zaliczyć nieodpowiednią dietę matki w ciąży czy matki karmiącej, a także połykanie powietrza przez maluszka. Kolki są zaburzeniem pracy jelit, wyjątkowo uciążliwym dla naszych dzieci. Istnieją jednak sposoby, które pozwolą nam pomóc naszemu maleństwu w przypadku ich wystąpienia.

Leki oraz wywary na kolkę

Do najskuteczniejszych napojów, które możemy przygotować w domu, należy herbatka z kopru włoskiego. Pomoże ona rozbić zalegające w jelitach niemowlęcia gazy, a co najważniejsze – jest w stu procentach bezpieczna dla jego organizmu. Jeżeli jednak kolki są częste i uciążliwe, warto skonsultować się z pediatrą, który może przepisać naszemu dziecku specjalne krople zawierające laktazę i żywe kultury bakterii.

Co jeszcze możemy zrobić, aby ulżyć naszemu dziecku w cierpieniu podczas ataku kolki?

Bardzo dobrym rozwiązaniem będzie masaż brzuszka niemowlęcia (zgodnie z ruchem wskazówek zegara) czy masaż plecków bądź kąpiel w ciepłej wodzie. Podczas ataku kolki ważna będzie także dla dziecka nasza bliskość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *