Jaki laktator kupić? Ręczny czy automatyczny?

Laktator służy do odciągania mleka z piersi poprzez wytwarzanie odpowiedniego podciśnienia. Dzięki niemu możemy umieścić nadmiar pokarmu w pojemnikach do przechowywania i nakarmić nasze dziecko później (np. zostawiając je pod opieką babci itd.; wówczas to nie my musimy je karmić, a i tak będzie miało zapewnione mleko z piersi).

Na rynku dostępne są laktatory ręczne oraz elektryczne, jednak oba te rodzaje działają na podobnej zasadzie, czyli wysysają pokarm z piersi za pomocą wytwarzanego podciśnienia.

Laktatory ręczne

Aby zadziałał, musimy naciskać przez jakiś czas wbudowaną do niego pompkę (może być to męczące). Jest to więc rozwiązanie dla kobiet, które nie potrzebują odciągać mleka zbyt często. Ponadto, laktatory ręczne są tańsze, niż elektryczne, a także o wiele ciszej pracują.

Laktatory elektryczne

Działają one bez naszej pomocy – wystarczy przystawić urządzenie do piersi. Stanowią one świetne rozwiązanie dla mam, które potrzebują odciągać mleko kilka razy na dobę (np. zostawiając dziecko z innym dorosłym do opieki, podczas powrotu do pracy po okresie urlopu macierzyńskiego). Ponadto, laktatory elektryczne służą do pobudzania laktacji oraz do karmienia wcześniaków przez specjalną sondę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *