Czego nie należy jeść w ciąży?

Spodziewając się dziecka, jako przyszłe mamy, powinnyśmy uważać na to, co pijemy i zjadamy. Odpowiednia dieta w ciąży bowiem, zapewni naszemu dziecku dobrą kondycję fizyczną oraz nie zaszkodzi mu ani nam. 

Czego nie możemy pić, będąc w ciąży?

Przede wszystkim, koniecznie należy powstrzymać się od picia jakiegokolwiek alkoholu. Jest on niezwykle toksyczny dla płodu. 

Wystrzegać musimy się również napojów zawierających kofeinę, która może powodować poronienia czy zaburzenia rozwojowe u niemowląt. Do takich napojów zaliczymy m.in.: kawę, coca-colę czy napoje energetyczne.

Czego nie możemy jeść w ciąży, aby nie zaszkodzić niemowlakowi?

Ze względu na zawartość rtęci szkodliwej dla organizmu małego dziecka, nie można spożywać w ciąży zarówno ryb, jak i owoców morza. Co więcej, przyszłe mamy nie mogą kategorycznie jeść surowego mięsa (np. w postaci tatara), a także surowych jajek (np. jako „kogel-mogel” gdyż łatwo jest zarazić się w ten sposób salmonellą bądź toksoplazmozą. Będąc w ciąży, nie możemy również spożywać wątróbki. Zawiera ona sporo witaminy A, która w nadmiarze może spowodować wady płodu. Kolejnym produktem, którego musimy unikać w ciąży jest ser pleśniowy. Może on być przyczyną poronień.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *