Czego nie dawać do jedzenia niemowlakowi?

Aby nasz maluszek cieszył się jak najlepszą kondycją fizyczną, należy zadbać o jego dietę. Na samym początku będzie to jedynie mleko matki czy mleko modyfikowane, jednak po jakimś czasie nadejdzie moment, kiedy będziemy mogli podawać mu więcej różnych produktów. Musimy pamiętać o tym, iż niemowlę nie może jeść wszystkiego, ze względu na nieukształtowany jeszcze układ pokarmowy.

Złota zasada: krok po kroku

Nowe produkty do diety naszego maluszka musimy wprowadzać stopniowo. Pozwoli to wówczas wychwycić, w jaki sposób zareaguje nasze dziecko na konkretny składnik pożywienia.

Jakiego pożywienia i napojów musimy wystrzegać się w diecie dla naszego maluszka?

Niemowlę pod żadnym pozorem nie może jeść grzybów, ponieważ są one zbyt ciężkie dla jego układu pokarmowego. Tak samo jest w przypadku potraw zbyt mocno doprawionych. Szkodliwe mogą okazać się również dania z solą, cukrem czy miodem. Co więcej, nasze niemowlę nie powinno być karmione mlekiem krowim czy kozim, gdyż produkty te dostarczą za wiele białka do jego organizmu. W takim wypadku może wystąpić alergia bądź skaza białkowa. Ponadto, napoje te nie zawierają wystarczająco witamin, kwasu foliowego oraz żelaza, potrzebnych naszemu maluszkowi. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *